| Adyy5 a întrebat:

Exista vreo metoda prin care ma pot bronza fara a sta la soare (in afara de cremele autobronzante).
Imi trece repede bronzul...
Am stat de nenumărate ori vara asta la soare si totusi mi-a trecut in mai putin de 2 săptămâni. Exista niste remedii naturale?

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Bronzul de toamna este cel mai bun, inca mai ai timp.

| Adyy5 explică (pentru WaterDrop):

Si iarna ce fac? Dar primavara devreme? -_-
Stau toata vara la soare ca sa treaca in 2 săptămâni si in Brasov temperaturile sunt scăzute si nu am chef sa îngheț.
Plus ca e deranjant sa stau cu ochii in soare ca sa traca intr-un timp atât de scurt.
Altceva? happy

| WaterDrop a răspuns (pentru Adyy5):

De ce ai vrea sa fii bronzat in permanenta? A devenit bronzul un accesoriu? Mergi la solar, dar chiar nu`i vad rostul.Sunt deja prea multi "bronzati" in tara asta, fii si tu mai original.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Intr-un vas de 8-10 litri fierbi 1-1:30 ore coaja de mesteacan si frunze de nuc. o sa ai o culoare placuta, dar este si foarte sanatos. succes