| Nushcenumesapun1 a întrebat:

Salut, exista vreo varianta de a locui în București doar o luna?
Căminul mi se deschide din Octombrie dar eu as vrea sa stau și pe septembrie pentru a rezolva cate ceva dar nu găsesc nicio variantă unde sa stau, am eliminat din discuție hotelurile, parcurile, stațiile de metrou și gara de nord(la Basarab încă mă gândescwinking ), exista vreo varianta unde aș putea sa stau doar o luna in București?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai bani poti sta si la hotel dar este foarte scump, iar ca sa inchiriezi o garsoniera nu se complica nimeni pentru o luna, vor cel putin 6 luni sau un an si sa platesti inainte avans, doar daca ai tu pe cineva in Bucuresti la care sa stai si sa i ti ia o chirie modica dar va trebuii sa stai cu el in aceiasi casa de exemplu apartament cu 2 sau 3 camere, altfel nu.

| Brizbriz a răspuns:

Intreaba la secretariat, se deschid niste camine pentru restante si sunt foarte slab populate

altfel, chirie, cu o luna inainte gasesti SIGUR, pentru ca vara sunt toti studentii plecati

| MihaiSpeedster a răspuns:

Nu găsești cu chirie? Airbnb?