| pathfinder a întrebat:

Salut.Fac un site in html pentru facultate.Am inserat mai multe imagini, dar nu stiu cum sa adaug un scris pe acele imagini.De ex. am o imagine cu un obiect, iar pe ea as vrea sa-i scriu pretul.Imi puteti spune va rog cum sa fac?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa iasa in final. daca vrei doar textul atunci il pui direct pe imagine cu vreun editor. merge si paint.

daca vrei ca scrisul ala sa fie alta componenta decat imaginea atunci e mai complicat, il pui intr un div ceva transparent, te joci mult cu css

| Jasm a răspuns:

Pune text pe imagine inainte sa o inserezi prin html. Foloseste Paint sau alt program.