| Poplolo a întrebat:

Salut grup, am gasit pe olx un voucher la altex pus la vanzare cu 100 de lei, el avea o valoare de 170 de lei. Am vorbit cu vânzătorul, i-am depus bani in cont, apoi mi-a trimis o poză cu vocherul, dar cred că l-a folosit înainte mea pentru ca nu a mers sa îl foloseasc, ce pot sa fac sa îmi recuperez banii? Dau funda

15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Fa raport catre olx, cu numele de utilizator si link catre anuntul acelui utilizator, iti vor da probabil niste despagubiri mici 5-10 euro ca sa poti pune pe site anunturi platite.
Apoi mergi la politie si fa o plangere.
Olx va avea IP-ul celui care a comis fapta de inselaciune, deci poate fi depistat!

| Bondarel99 a răspuns:

Pai in loc sa economisesti 70 lei ai pierdut 170 lei.
Poti merge la politie dar ai sanse de 99% sa nu se rezolve nimic.
Data viitoare ai foarte mare grija cu olx, e plin de persoane neserioase, sa nu zic ca e plin de tepari...

| Wr3nch a răspuns:

Nu cumpara vouchere de gen pe viitor, nu merge sa il folosesti pentru ca probabil era voucher de buyback emis pe numele persoanei, si doar ea il poate folosi.

| Poplolo explică (pentru Wr3nch):

Deci o sa rămân tepuit de 100 lei

| Wr3nch a răspuns (pentru Poplolo):

Well se poate ca persoana ce la vandut sa nu stie astalaughing

| Poplolo explică (pentru Wr3nch):

La ce te referi? Ca persoana care la vândut sa nu stie asta?

| Wr3nch a răspuns (pentru Poplolo):

Yep. Is multi care nu is atenti la termeni si conditii. Ca si cei care incerca sa vanda tichete de concediu si bonuri de masa laughing

| Poplolo explică (pentru Wr3nch):

Deci si daca ma duc la poliție nu rezolv nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa. De ce sunteti asa creduli?

| Daniel323 a răspuns:

Poti sa-i faci o reclamatie la politie daca ai dovada platii.

| Poplolo explică (pentru Daniel323):

Am dar nu cred că rezolv nimic nici la poliție poate mai rău ma fac de râs eu i-am trimis niste bani doar ca el să îmi trimită o poză

| Drsss a răspuns:

Nu mai poti face nimic, cum va lasati prostiti asa usor? asta nu inteleg..nici politia nu are ce face pentru ca nu sta de cazuri din astea, in plus ca tot tu o sa te faci de ras pentru ca te a te-a prostit asa de repede incat sa i pui bani in cont, asta o sa iti fie invatare de minte sa nu mai faci asa ceva niciodata happy bafta.

| Hehdhdjeheh a răspuns:

Nu poti sa mai faci nimic de cât sa il dai pe mâna poliției. Nu trebuia să faci asta.

| Poplolo explică (pentru Hehdhdjeheh):

Nu cred că rezolv nimic nici la poliție cred că mai rau mă fac de râs i-am trimis niste bani doar ca persoana aia sa îmi trimită o poză

| PoppyFlower a răspuns:

Daca mai ai numarul acelui nene pai suna-l si explica-i situatia si mna... Spune-i sa-ti dea alte Vauchere alta varianta chiar nu am;-;