| catalinus13 a întrebat:

Salut, hai sa va pun in tema ieri i-am dat prietenului meu Microsoft office 2007 cu instal pe utorent.
La lu-at si la instalat corespunzator dar zice ca ii merge mai greu ca inainte si i se tot blocau, zicea ca ii mananca ramii ceva dar e ceva suspect ca si eu si inca mai cineva il foloseste si surpriza nu avem nimic merge cum trebuie nu se blocheaza si nu am virusi.
Acuma care sa fie cauza lui de ce ii merge greu dintr-o data?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Are un calculator foarte slab sau foarte virusat.
Un calculator atunci functioneaza greu, daca resursele sunt prea incarcate (memoria RAM, procesor).
Nivelele de ocupare se pot vdea in Task Manager, atat grafic. cat si in procente.

Bula
| Bula a răspuns:

In mod normal, chiar si un calculator mai vechi, cu procesor Celeron de 1, 5 GHz si 1Gb RAM trebuie sa functioneze fara probleme cu Office-ul.
Daca nu, problema trebuie cautata in Task Manager, asa cum am scris inainte.

| peperonies a răspuns:

Luat nu se scrie niciodata cu cratima.
nu stiu ce inseamna instal pe utorent dar suna foarte ilegal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru peperonies):

Stiu, iar la instalat se scrie cu cratima... Se vede ca este mai usor sa faci lucruri ilegale decat sa scrii corect.