| UnSingurVis01 a întrebat:

Salut! Imi doresc extrem de mult sa ajung in America, dar nu prea am idee cum. Am auzit ca trebuie viza, este vreo alta modalitate sa ajungi si fara? Daca ati putea sa imi spuneti in totalitate cum sa ajung, v-as ramane recunoscator.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te casatoresti cu o americanca daca esti barbat, sau cu un american daca esti femeie.

| doctorandus a răspuns:

Daca ajungi fara viza ajungi foarte rau, muncesti la negru, te temi tot timpul de ICE, Politie, etc.

| Legion7X a răspuns:

Poți ajunge, vizitezi America. Îti iei viză de turist și demonstrezi că în perioada vizitei tale te poți întreține. Îti trebuie bani, mii de dolari. Poate un cont în bancă pentru dovadă. Nu te poți angaja este interzis. Ești doar turist. Acolo ai putea poate să te îndrăgostești de o fată dacă ești băiat. Și prin prisma ei, poate ai reveni în SUA mai ușor. Nu știu dacă faci un copil acolo ce drepturi ai, dacă ca turist te îndrăgostești de o fată, ea fiind cetătean American.

https://www.ustraveldocs.com/ro_ro/ro-niv-typeb1b2.asp#qualifications