| coco4782 a întrebat:

Salut. Îmi poate explica cineva mai în detaliu procesul aducerii unor piese auto cu duba personală din UK către România? Mă interesează lucrurile de care am nevoie pentru a trece prin vămi cu duba plină de motoare. Vreun aviz, ceva? Ce trebuie făcut acolo și ce trebuie făcut aici?

Mulțumesc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, cam tot ce aduci din strainaitate trebuie sa aiba factura de cumparare si aviz de insotire a marfii pe numele soferului care face transportul. Evident ca se plateste taxa de import si TVA la toate piesele care le aduci in tara, conform facturii care insoteste marfa.