| AdamAli98 a întrebat:

Salut, imi puteti spune cum se poate plati taxa de studii la o facultate? O sa dau admitere la Universitatea de Vest din Timisoara si taxa anuala este de 3000 de lei. Pot plati taxa in rate?
Si cand se plateste, mai precis la inceperea studiilor sau dupa ce termin un an de studiu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ambele intrebari raspunsul corect il afli intreband la facultate sau uitandu-te pe site-ul oficial al facultatii. In orice caz, daca se plateste in rate, va trebui sa platesti o rata pana la inceputul anului universitar.

| Ara997 a răspuns:

Sau poate intri la buget.