| robertttzz a întrebat:

Salut, imi puteti spune de ce nu mai raceste frigiderul? Becul merge dar nu mai da aer

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar esti sigur ca atunci cand usa se inchide actioneaza si manetuta din colt care inchide lumina si respectiv porneste racirea mai mare?

| Sonia822 a răspuns:

E BEKO? daca e nou, asa face, si face asa imediat dupa ce iese din garantie. De ce sa cumperi un frigider, cand poti sa cumperi 6 frigidere intr-o viata, si producatorul sa aiba de 6 ori mai mult profit de pe urrma ta. Acum suntem in capitalism, nu mai suntem pe timpul lui Ceausescu, sa se faca lucruri care sa te tina 3 vieti, sa le aiba si nepotii tai happy

| Sonia822 a răspuns:

Vezi daca la baza frigiderului (nu gongelator) sub ultimul raft, in gentru, ai o gaurica. Baga un pai adang acolo. S-o fi infundat. Vezi daca iese un jeleu negru. Daca iese, s-a infundat ceva acolo, freaca bine cu paiul.

| FreeRaskolnikov a răspuns:

Verifica daca usa este inchisa. Din cate stiu frigiderul nu mai raceste si se poate strica. Macar pe timp de noapte lasa-l inchis si ziua stai asa daca iti trebuie lumina. Funda?