| vmaria16 a întrebat:

Salut, îmi puteți spune va rog ce as putea face? Cățelușa meu a primit virusul Jigodia (virusul lui Carre), am chemat medicul veterinar și i-a făcut 2 vaccinuri și i-am cumpărat medicamente, bineînțeles cele care mi-a spus doctorul pe durata de 3 zile. A zis ca dacă o sa ia medicamentele și o sa manance o sa își revină dar problema este ca refuza mâncare. Nu ați putea să mă sfătuiți cum sa o fac sa mănânce sau ce sa ii dau sa mănânce deoarece as vrea sa fac tot posibilul sa o ajut sa supraviețuiasa fiindca țin foarte mult la ea și mi se rupe sufletul când o vad asa?
Dacă sunteți careva, care ați trecut cu cățelul vostru prin faza asta sau știți ce as putea face ajutați-mă ma rog din tot sufletul.

Răspuns Câştigător
| Stelian_Iancu_1974 a răspuns:

Buna Maria.Eu am avut 2 cateluse de cateva luni care sau inbolnavit de jgodie.Prima sa inbolnavit si nu a mai mancat o saptamana de zile nimic, numai apa bea din când in când. Dupa cateva zile sa inbolnavit si cea de a doua catelusa. Am chemat doctorul vetelinar care le-a facut cate doua injectii, dupa care a urmat si a doua zi sa le faca injectii. Dupa tratament au inceput sa manance putin cate putin, pana sau pus pe picioare. In concluzie, trebuie sa ai rabdare ca se face bine.

| vmaria16 explică (pentru Stelian_Iancu_1974):

Mulțumesc, chiar sa făcut bine și este din nou ca înainte

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca acest virus il are si veorica d.