| Nerd³ a întrebat:

Imi puteti sugera un subiect interesant pentru un power point la ora de tic? Tin sa mentionez ca trebuie prezentat in fata clasei happy

5 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Razboiul din iraq sau tot pe tema asta fa un proiect cu atacurile isis

| Dennisz a răspuns:

Incearca ceva de genul " Istoria tehnologiei", ca tot este ora de tic, deoarece ai o multime de lucruri interesante de scris si de aratat.
Sau despre viata unui om care a avut impact mare asupra acesteia, gen biografia lui Steve Jobs, Bill Gates, etc.
Cheers!

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Istoria internetului, am facut la tic si am luat 8.

| Aimwork a răspuns:

Salut! Avand in vedere ca e ora de tic poti incerca lucruri din medoul online care sogur ajuta la nota!
Poti face despre orice, de la retele de socializare pana la jocuri si platforne.
Dar, iti recomand sa aiba legatura cu ora!
Succes!

| AndTheea a răspuns:

Bună!
Ți-aș sugera să abordezi o temă legată de obezitate sau sedentarism. Ambele sunt de o importanță mare, având în vedere procentul persoanelor obeze sau sedentare din lume, mai ales al copiilor. Poți aduce destule argumente legate de sănătate, de importanța unei alimentații echilibrate, a unui stil de viață sănătos ș.a.m.d.
Având în vedere că e un power point, trebuie să fie un text cât mai scurt, care să cuprindă esențialul + poze, grafice eventul.
Eu zic că ar fi o temă interesantă, care ar putea deschide ochii cuiva, mai ales dacă o prezinți în fața clasei.
Îți doresc succes!