| Dragosgan a întrebat:

Salut.Imi spuneti si mei cum pot opri netul la telefon in timp ce sunt pe aplicatii pentru ca imi apar reclame si sunt enervante.Eu am abonament la Vodafone cu internet dar nu stiu cum as putea sa il inchid in timp ce sunt pe aplicatii, voi stiti?

6 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Ar trebui sa ne spui ce telefon ai sau sistemul de operare, nu la cine ai abonament.
Daca ai android, te duci in setari, comunicatii fara fir si retea, retele mobile si debifezi date activate.

| Dragosgan explică (pentru alecx4music):

Pai am debifat, am andoid dar tot apar reclamele.Eu vreau sa stiu daca imi consuma din internet acele reclame, pentru ca nu le pot face cu nici un chip sa dispara.

| alecx4music a răspuns (pentru Dragosgan):

Iati aplicatiile full: Filecrop.

| sCzKun a răspuns:

Depinde de aplicatii, unele chiar au nevoie de net sa functioneze, mai ales cele de pe Nokia Ovi. Daca dezactivezi netul, e posibil sa nu-ti mai functioneze aplicatiile. Stiu ca e enervant, dar mai bine lasa-le asa cum sunt.

| sellyz a răspuns:

De inchis nu poti sa il inchizzi temporar doar daca suni la 411 si spui sa il dezactiveze pentru cat timp vrei tu

| alecx4music a răspuns (pentru sellyz):

Iti poti opri transferul de date, (serviciul de internet oferit de reteaua de telefonie mobila) setari, comunicatii fara fir si retele, retele mobile, debifezi date activate. Asta in caz ca nu vrei sa mai consumi niciun bit din treaficul de date disponibil, sau iti vin facturi uriase la telefon)