| anonim_4396 a întrebat:

In 2015 am terminat liceul la mate-info dar nu am luat bacul la mate si nici nu il voi lua vreodata. Intrebarea care ar fi: mai pot face vreun an de completare la alt liceu? Eventual la fara frecventa sau ceva de genu?

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ar trebui sa folosesti timpul pe care il ai -1, 2, etc ani pentru a te pune pe picioare la mate si pentru a lua bacul la mate, altfel iti iesi din mana si nu il mai iei. Deci ai facut liceul si nu ai luat bacul,... asta e ca si cum ai da cu piciorul la toti anii de liceu. Atunci de ce mosu ai mai mers la liceu!?

| moshulica a răspuns:

Ai absolvit liceul, deci ai promovat toti anii de studiu. Ce intelegi tu prin "completare"? Sa mai faci inca o data un anumit an de liceu chiar daca ai fost declarat promovat? Asta nu se poate intampla, statul nu plateste asa ceva!
Daca esti zero barat la mate, atunci vei ramane absolvent de liceu fara diploma de bac, deci nu vei putea niciodata sa faci o facultate. In rest, repet, esti absolvent de liceu!

| Apostolescu_Bianca_1998 a răspuns:

Woow big grin in 2 ani nu ai luat bacu'! Nu cred big grin

| criss8585 a răspuns (pentru Apostolescu_Bianca_1998):

Doar in 2015 am dat. In 2016 nu m-am inscris si anul' asta la fel. Oricum, din septembrie ma pun cu burta pe matematica si pana la sesiunea din iunie voi invata pentru o nota de trecere.