| NonZarek a întrebat:

Salut, în Austria dacă te muti și împlinești 18 ani, trebuie sa faci armata obligatoriu?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti cetatean austriac cand faci 18 ani e obligatorie

| Catrice a răspuns:

Da, or sa vina cu mascații la ușă sa te ia pe sus rolling on the floor
Regulile unei tari sunt pentru cetățenii ei, nu pentru cei veniți sa stea pentru o perioada.

| Bizon95 a răspuns:

Daca ai cetatenie austriaca, DA

dar ma indoiesc de mi se indoaie, afaik Austria e una dintre cele mai imbecile tari din lume cand e vorba de cetatenie, si anume ca NU poti sa ai cetatenie multipla in afara de cea austriaca (trebuie sa renunti la cetatenia romana ca sa devii cetatean austriac), numeri pe degete tarile din lume cu IMBECILITATEA ASTA LA BORD

oricum cica, ca nici armata obligatorie nu o sa mai tina mult din cauza ca e impotriva UE (Franta si Germania deja au renuntat la asta)

la sfarsit, totusi, SUNT SADIC, s-ar putea sa iti doresti sa faci armata, cred ca salariile sunt mari (ar trebui sa fie de nivel NATO) si dupa aia nu mai au cum sa te trimita la plimbare sub nici o forma ca vezi doamne nu esti d'al lor!

| christine99 a răspuns:

Da, daca ai cetatenie austriaca.

| NonZarek explică:

Am uitat sa menționez faptul dacă cumva ma mut acolo, și împlinesc 18 ani trebuie sa fac armata? Sunt roman

| TatarStefan a răspuns:

Daca esti stabilit acolo, Da.
Cu drag Stefan.