| Sports a întrebat:

In ce tara e mai bine sa emigrezi? Suedia sau Norvegia?

9 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Cum a spus si Borsko, e mai bine sa emigrezi in Suedia insa nici Norvegia nu suna rau deloc, din punctul meu de vedere. Din cate stiu eu, suedezii sunt unii dintre cei mai primitori cand vine vorba despre cei ce vor sa emigreze spre tara lor. Te ajuta sa te integrezi, sunt multe programe prin care te poti integra usor. Numai bine! happy

| ReiVaN a răspuns:

Ambele sunt tari bogate, frumoase, linistite cu traditie si respectate unde speranta de viata e mult mai mare si toti oamenii sunt civilizati.
In suedia sunt femei foarte frumoase, toate nordicele sunt, si norvegiencele, Norvegia insa e o tara putin mai bogata decat suedie si mai frumoasa..mai ales fiordurile sunt superbe...eu unul as inclina inspre Norvegia.

| Alexandru98 a răspuns:

Suedia
au salariul mai
mare

| Borsko a răspuns:

Suedia big grin

| Ambassaderåd a răspuns:

Salut!
Locuiesc in Danemarca.
Suedia, pot spune ca e mai buna din punct de vedere al acceptarii de straini pe teritoriul lor. Plus ca limba fiind suedeza, e usoara fata de daneza dar la suedezi te accepta cu engleza. Pe cand la norvegieni sau danezi nu se mai permite engleza. Deci vorbesc daneza.

| TroolGheoerghe a răspuns:

Norvegia.

| TheBlackEmo a răspuns:

Dupa mine Suedia!

Din cate stiu eu, suedezii sunt unii dintre cei mai primitori cand vine vorba despre cei ce vor sa emigreze spre tara lor. Te ajuta sa te integrezi, sunt multe programe prin care te poti integra usor.

| yuukary a răspuns:

Norvegia