| UnBaiat439 a întrebat:

In vara am dat CAE-ul. Din pacate, ca am fost bolnav, nu m-am putut concentra. si am luat doar 176 de puncte, adica am luat diploma de B2. Imi va fi recunoscuta aceasta pentru bac?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu stiu ca doar de la C in sus se echivaleaza. Eventual B2 si-l echivaleaza cu un calificativ mai mic. Intreaba la secretariat cel mai bine.

| GoldenZenith a răspuns:

Da. Stai fara griji! Chiar și PET-ul este recunoscut și echivalează proba de bac.

| AndreiMarin499 a răspuns:

Da. Stai fara griji! Chiar și PET-ul este recunoscut și echivalează proba de bac.

| Wehrsi a răspuns:

Da, iti va fi recunoscuta.