| Albastrumarin a întrebat:

Întrebare pentru cei care au trimis în ultima perioada scrisori prin posta romana. Dacă eu sunt plecat în alt oraș și as vrea să trimit Acasă o scrisoare, eu ca expeditor trebuie să scriu adresa mea de unde am trimis, cea a pensiunii, sau cea de acasă unde am domiciliu? Scrisoarea va ajunge în cutia poștala de la acea adresa sau la sediu? Dacă la sediu Cu ce servicii suplimentare? Și dacă vreau să trimit cuiva, însă nu știu adresa, doar cea de la locul de munca e oke așa? Am văzut pe site ca se poate. Și dacă orașul unde sunt eu, e mai micuț și nu cred ca e oficiu mare cum e în alte orașe, găsesc timbre (logic așa ar trebui)? Mersi
Scuze pentru categorie, știu ca și întrebările sunt banale dar nu am mai trimis pana acum și ma gândeam ca e un lucru fain sa trimit în zilele de azi.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scrii adresa unde esti in acel moment si adresa unde vrei sa trimiti scrisoarea. Daca vrei primi o scrisoare o vei primi la adresa de unde o trimiti. Ce e asa greu?

| Albastrumarin explică (pentru darrio2007):

Mă scuzați rolling on the floor)
Cum spuneam, pana acum nu am mai trimis, pur și simplu aveam nelămurirea dacă trebuie adresa de buletin sau cea la care ma aflu. Dar într-adevăr, ce poate fi greu pentru un necunoscător, numai lucrurile pe care nu le știe. Dar să spunem ca cu superioritate se pot rezolva azi lucrurile.