| pimpxx a întrebat:

Salut! Joacă cineva de aici pubg pe Samsung A10? Daca da, cum va merge? Si eu joc si am lag pe el. Am auzit de la alti care au avut si ei A10 si au jucat pubg si au zis ca nu au avut absolut nici o treaba cu lag-ul.

4 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Telefoanele sunt precum laptopurile. Unele mai performante, altele mai slabe după cum își permite fiecare. A10 rulează jocuri cum poate, nu-i făcut pentru grafici superioare și calitate foarte bună pe partea de gaming. Este mai mult pentru utilizare normală, aplicatii, muzică, și video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a zis asta, te-a mințit. Normal sa ruleze în lag. A10 nu este telefon pentru gaming. Ce este de gaming doar A51 și A71 în sus. Asta pentru un gaming decent. Exista și partea premium, dar nu cred ca ți-o poți permite. De asemenea cum nici eu nu îmi pot permite, iar acum am A71. Dar nu mai folosesc în jocuri, face poze prea frumoase să stric într-un jaf de joc ca PUBG un telefon atât de bun.

| gabriel2004o a răspuns:

Am niste prieteni care au A10 si nu s-au plans de lag la inceput(evident low-graphic)
dar cu 2 gb ram nu te astepta sa tina mult minunea ca o sa mearga greu si interfata

| xGamerZ212 a răspuns:

E o aberație, nu are cum sa ruleze decent pe acel dispozitiv, chiar cu cea mai mica grafica