| Young27338273 a întrebat:

Salut, la Fan Courier daca vreau sa RIDIC UN COLET am NEVOIE DE BULETIN SAU DOAR DE CODUL AWB?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Teoretic ar trebui să te legitimeze să se asigure că tu ești destinatarul.
Dar dacă te sună și răspunzi apoi plătești fără comentarii, nu se mai obosec curierii să-și facă treaba ca la carte

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de curier, unul cere actul de identitate iar altul nu il cere, mi s-a intamplat si mie asa.

| blackann a răspuns:

Nu ai nevoie de buletin. Primesti un PIN prin sms daca e achitata comanda. Daca nu e achitata, numele si banii

| dorel421 a răspuns:

De obicei doar de pin-ul pe care il primesti prin sms.

| Apacugheata a răspuns:

Sunt cumparator ca si tine prin Fan Courier, uneori imi este solocitat buletin si codul, alteori nu imi trebuie nimic, anantandu-ma prin telefon doar ca am de ridicat un colet. Imi da coletul doar achitand pretul acestuia, asta doar daca nu am achitat online.