| Rubennq a întrebat:

La locul de munca am router wifi, dar are restrictii, nu pot sa folosesc browser-ul, decat Facebook si messenger, as putea sa trec cumva de acele restrictii?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da mai WxRo, asta am inteles, dar odata ce e setat restrictia in router, el nu are cum sa treaca peste restrictie, indiferent ce dns-uri manuale seteaza el pe pc, el trebuie sa treaca instant prin router, si odata ce routerul firmei este blocat(stiu motivele) pe anumite clase ip/cuvinte si etc, el nu are nici o sansa, sa incerce, dar eu il asigur ca stiu cum merg treburile in firma, si cei mari, l-am pus pe it sa faca destule in acel router. Nu cred din experienta proprie o spun ca poate ocoli acea regula, doar prin cuvinte, dar prin dns neah.

8 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Daca pe router ai dns filtering atunci e relativ simplu :
Schimbi dns-urile pe pc-ul tau in
dns 1 : 8.8.8.8
dns 2 : 8.8.4.4

| anonim_4396 a răspuns (pentru WxRo):

Da, dar odata ce in router este setat un filtru + filtru de ip, cum oare schimba el dns-ul la pc, daca el nu are acces la routerul principal pentru a da acces.

| WxRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu are nevoie sa le schimbe in router. Le schimba la el in pc-ul pe care se conecteaza. asta in cazul in care sunt filtrate site-urile pe baza dns-urilor. Mai poate incerca si in hosts direct dar asa e mai simplu.
le schimba da un flushdns si sa speram ca merge

| WxRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca si o sa vezi ca merge happy de obicei cand scriu ceva e deja incercat de mine.

Răspuns utilizator avertizat
| Rubennq explică (pentru anonim_4396):

Inteleg, Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru WxRo):

Pai da mai WxRo, asta am inteles, dar odata ce e setat restrictia in router, el nu are cum sa treaca peste restrictie, indiferent ce dns-uri manuale seteaza el pe pc, el trebuie sa treaca instant prin router, si odata ce routerul firmei este blocat(stiu motivele) pe anumite clase ip/cuvinte si etc, el nu are nici o sansa, sa incerce, dar eu il asigur ca stiu cum merg treburile in firma, si cei mari, l-am pus pe it sa faca destule in acel router. Nu cred din experienta proprie o spun ca poate ocoli acea regula, doar prin cuvinte, dar prin dns neah.

| GL757W a răspuns:

Incearca pe telefon Opera VPN

| WxRo a răspuns (pentru GL757W):

Si ai tu curaj sa te loghezi oriunde pe un vpn free unde se face spoofing la greu?