| Yoggy a întrebat:

Salut, la terminarea anului scolar as vrea sa merg sa dau probele de diferenta, pot sa merg la mai multe licee sa dau?

Răspuns Câştigător
| IFeelS0Alone a răspuns:

Inteleg ca vrei sa te muti de pe un profil pe altul. Fiecare profil are o anumita structura eu de ex am fost la profilul comert si faceam economie si multe module. Mai bine incerci sa alegi ce iti doresti mai mult pentru ca probele alea le treci, sunt niste intrebari simple din respectiva materie.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu!--- examenele de diferenta se pot sustine numai dupa aprobarea cererii de transfer de catre Consiliul de administratie al scolii la care ai depus acesta cerere.Pentru a-ti fi aprobat un transfer trebuie sa indeplinesti atat conditia de medie prevazuta in ROFUIP cat si alte conditii prevazute in regulamentul propriu al scolii la care soliciti transferul.

| Yoggy explică (pentru alessia5158):

Deci daca sunt la liceul x si vreau sa ma transfer la y, trebuie sa depun o cerere la consiliul de administratie al liceului la care am facut a9-a? Sau la cel la care vreau sa ma mut?

| alessia5158 a răspuns (pentru Yoggy):

Pentru ca esti minor/a, cererea de transfer o va intocmi unul dintre parinti si o va depune la secretariatul scolii la care doresti transferul( la scoala "y", cum spui tu!)
Vezi conditia de medie din ROFUIP( la ART.152, litera b) care trebuie indeplinita de toti elevii din clasele X- XII/XIII : http://cdloga.ro/......Fcolar.pdf
Cat priveste indeplinirea si a altor conditii de transfer, respectiv a celor prevazute in regulamentul scolii primitoare, va trebui sa te informezi.

| Yoggy explică (pentru alessia5158):

Mersi mult

| alessia5158 a răspuns (pentru Yoggy):

Cu placere!