| RobY_3853 a întrebat:

Salut la toti

Am o problema cu un laptop MSI, am instalat windows xp profesonal pack 3, dar n-am drivere de instalare la el, placa video si palca sunet, palca video este geforce 8400M G, am incercat sa intru pe nvidia sa trag driver de acolo, tot oke am tras driver de la ei si cand am instalat in laptop, imi spune ca e versiune noua trebuie drivere din 2007, cel care al tragi d epe nvidia e versiune mai noua ma puteti ajuta? va multumesc mult, sau sa-mi bag windows 7 are toate driverele? laptopul este Intel Dual Cpu t2370@1.73ghz 3 gb rami

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Pai,incearca Windows7, mi-e mi-a instalat toate driverele. Incarca 7-ele si daca nu merge cauta pe site-ul producatorului driverul, sau pe CD-ul de la placa video (stai, eram sa uit, este laptop si nu iti da din asteasad )

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Evita ca o regula pe viitor driverele de placa video ale Microsoft, merg insa nu sunt originale si randamentul si performantele lasa de dorit.Cauta la producator todeauna si descarca driverul lipsa.In rest daca nu ai hardware dificile de gasit (placi,modem,sunet,webcam,bluetooth,gps, citior de amprenta etc) instaleaza-le pe cele propuse de windows. Daca vezi ca nu merg bine, dezinstaleaza tot ce tine de respectiva componenta si instaleaza driverul daca poti original.incearca aici:http://www.albatron.com.tw/English/service/download/download_index.asp :sau aici:http://www.driverstock.com/Video-Card-drivers/0-10/index.html.SUCCES.