| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toti. Astazi am fost la un medic si mi-a spus ca trebuie sa dau analiza la singe. Pe foaia in care mi-a scris unde trebuie sa ma duc apu-i scrie: Analiza Hematologica Partiala- ce inseamna asta? singe din vina sau deget? pentru cel mai concret raspuns fundita.

2 răspunsuri:
| pentrutotdeauna a răspuns:

Recoltarea sangelui pentru analize se face din vena de la incheietura bratului.in cazul copiilor aceasta se face din deget sau din lobul urechii.