| elcosmin a întrebat:

Locuiesc la granita cu Bulgaria. Intrebarea este: ce trebuie sa am ca sa plec in Bulgaria cu bicicleta? Doar buletinul si atat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania casca nu este obligatorie, doar recomandata, nu stiu cum este in Bulgaria, s-ar putea ca acolo sa fie obligatorie.
Bicicleta trebuie sa fie echipata cu lumini.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti major este destul cartea de identitate.
Daca esti minor si nu pleci cu ambii parinti mai ai nevoie de declaratia autentica a parintilor si insotitor major.

| elcosmin explică (pentru Ioandelasal):

Auzisem de undeva ca-ti trebuie casca si lumini. Si am si casca si lumini, dar nu vreau sa plec cu casca in cap ca sunt penibil

| Ingognito a răspuns (pentru elcosmin):

Din cate am auzit depinde de cine este la control ca poate face el o schema si nu vrea ca nu ai casca asa mi-a zis cineva acum nu stiu 100% ia si tu un castron si zici ca e casca

| elcosmin explică (pentru Ioandelasal):

Am lumini am de toate big grin. Mersi

| Ioandelasal a răspuns (pentru elcosmin):

In Romania casca nu este obligatorie, doar recomandata, nu stiu cum este in Bulgaria, s-ar putea ca acolo sa fie obligatorie.
Bicicleta trebuie sa fie echipata cu lumini.