| DanielDanny a întrebat:

M-am abonat la UPC pe 29 martie si acum pe 14 aprilie aflu ca am de platit pe o luna jumate cand nici macar o jumatate de luna nu a trecut!
Sunt multumit de servicii dar de ce platesc jumatate de luna in plus doar pentru o zi din luna trecuta?
A mai patit cineva asa? Am inteles gresit ceva? Instalatul mi s-a spus ca e gratis si pe urma platesc cat e in contract!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca tehnic in 30 si 31 beneficiai de servicii. Daca mergeai pe 1 aprilie plateai doar luna asta.

| DanielDanny explică (pentru Wr3nch):

Mi se pare o mare prostie să platesti o lună pentru o zi, acu a avenit factura normala, nu mă plâng atâta timp cât serviciile sunt bune și nu se întrerup ca unde am fost înainte!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca e UPC Romania.
Cere-le factura, pe ea se va vedea ce ai de platit, dupa care poti face reclamatie in scris, daca e cazul.