| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut, mâine plec la pescuit și sunt curios de ceva.

Nu sunt pescar profesionist..plec de placere.(plec sa prind doar caras)

Bun..deci eu am scos niște rame dim pământ sa le am pe mâine dimineață.
Dar ramele pe care le-am scos sunt albe.E vreo problema?(știu ca cele rosii sunt cele mai bune pentru pescuut)

Funda.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Porcul râmă dar râma nu porc.

| timidu89 a răspuns:

Roșii sau negre erau mai bune. Carasul nu e pretențios, cu câțiva viermuși prinzi o grămadă de pești de exemplu.

| cehos69 a răspuns:

Lanseta sau undita? nu este vreo problema cu culoarea ramei.

| xxXClausXxx a răspuns:

Cele albe sunt asa zise comune e okk