| Mariobmb a întrebat:

Salut, mi-a venit o recomandata pe numele meu dar pe adresa lu' mama, tin sa mentionez ca eu am adresa din buletin la care nu locuiesc. Cum a putut veni la ea acea recomandata in cazul in care nu am treaba nici cu adresa ei? Ce ar putea fi in acea recomandata? Multumesc

3 răspunsuri:
| Nonolita a răspuns:

Ce ar putea fi in acea recomandata poti afla doar ridicand-o. Sau mergi la Posta, afli de unde vine si poate iti pica fisa.
Nu am inteles: "tin sa mentionez ca eu am adresa din buletin la care nu locuiesc". Ce adresa ai? Unde locuiesti?

| Mariobmb explică (pentru Nonolita):

Eu locuiesc in sector 2 si am buletinul in sector 3 iar recomandata mi-a venit in sectorul 6 la o sora de a mea care este mai mare si sunt trecut pe numele ei de familie. Asta nu inteleg, de ce a venit la ea acolo

| Nonolita a răspuns (pentru Mariobmb):

Esti trecut pe numele surorii tale. Inseamna ca figurezi la adresa ei in evidentele celor ce ti-au trimis recomandata. Mergi la posta. Daca nu o poti ridica, cred (cred!) ca o poate ridica sora ta avand in CI acea adresa.