| 02MaRiUsS02 a întrebat:

Salut! Mi-am facut si eu un card de student la BRD. Faza e ca la mine in comuna avem doar un bancomat de la Raiffeisen. Intrebarea mea este daca pot scoate bani de la acesta sau numai de la cele BRD.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Poti scoate, dar platesti comision: 1%+7 lei. Verifica daca te incadrezi in asa ceva.
1 Contul curent cu servicii de bază este un produs reglementar prevăzut de Legea 258/2017, acordat în baza solicitării exprese a Clientului şi a declaraţiei acestuia pe propria răspundere cu privire la nedeţinerea unui cont
de plăţi pe teritoriul României. Clientului îi vor fi acordate beneficiile prevăzute de lege aferente contului curent cu servicii de bază, pentru care Clientul se încadrează, pe baza nivelului de venit declarat
2 Clienţi vulnerabili din punct de vedere financiar - clienţi al căror venit lunar nu depăşeşte echivalentul a 60% din câştigul salarial mediu brut pe economie (sub 3.257 de lei brut, la data de 01.01. 2020), previzionat în
ultima prognoză macroeconomică, respectiv prognoza de toamnă, publicată de către Comisia Naţională de Prognoză în anul 2019 pentru anul 2020, sau al căror venit din ultimele 6 luni nu depăşeşte echivalentul a 60%
din câştigul salarial mediu brut pe economie

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti scoate bani si de la bancomatul bancii Raiffeisen.