| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-am luat un bilet online de tren pentru clasa a 2-a. Cum imi dau seama care e clasa a 2-a in tren, sa nu incurc si sa intru la prima clasa?

Răspuns Câştigător
| JustDeedee a răspuns:

Salut! Pe fiecare vagon este scris un număr de culoare albă și e îngroșat. Numărul respectiv simbolizează numărul clasei. La trenurile mai noi este scris și la intrarea în tren. Poți întreba și un controlor pentru a fi sigur happy

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intri pe usa vagonului albastru cu nr 2 - unele sant rosii sau alea vechi verzi. Apoi te duci la clasa 1 daca nu vezi oameni ai priza scaun VIP si sapun la wc inclus

| darrio2007 a răspuns:

Daca stii cifrele, vezi ca scrie mare si citeț, la capatul vagonului, cifra 1 sau cifra 2.
Succes!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă biletul nu-i cu loc, poți să stai și la clasa întâi, nu o să ai probleme. Controlorii trec cu vederea, mai ales dacă nu-i aglomeratie. Va fi si mai comod. Acolo, iti poți incarca si telefonul.