| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi se clatina o masea de cateva zile...foarte tareeeee sad si mi-e frica sa o scot, nu vreau la dentist... ce fac?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deschide usa, leaga maseaua cu o ata de clanta usii si apoi tranteste usa, sigur iese! Succes!

| Alex_2741 a răspuns:

Fugi la dentisthee hee nu te mananca happy iti face o injectie cu un Ac, care se indoaie cum vrei tuhee hee si nici macar nu o sa simti nici intepatura nici ac nici nimic happy o sa fii doar amortit/a happy si atat. Sa nu iti fie frica happy... acu 3 saptamani am scos una happy du-te linistit/a

| Alexandru_8107 a răspuns:

Singura varianta, dar cea mai sigura, este sa mergi la stomatolog. Fara frica!

| stfnn a răspuns:

Salut.Pai daca nu vrei sa te duci la dentist incearca sa o tragi cu mana sau leaga o ata de masea si pe urma trage tarewinking

| AndreeaLupan a răspuns:

Salut, pai daca ti se clatina o masea de citeva zile e nevoie sa te duci la dentist, caci nu ai de ales.Mai bine citeva ore rezisti la dentist decit sa stai zile intregi si sa suferi de durere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa ...scoateti cu ata maseaua ca eu am 8 ani si mi-am scos-o cu ata.

| alexandra14 a răspuns:

O poti misca tu mai mult si asa o sa cada singura.eu mi-am scoas aproape toti dintii singura pentru ca nu vroiam sa ma duc la dentist.big grin.incearca sa o scoti miscando mult.

| 10c12i a răspuns:

Du-te la dentist! Iti face o injectie cu un ac de 2 cm si dupa aia tio scoate si nu simpti nimic! Eu am fost la Onesti si mi-am scos doua masele si nu m-a durut de loc.Acea stomatologie este langa casa de cultura! Bafta!