| Dumbi a întrebat:

Mi se ingrasa foarte des parul, ieri l-am spalat si azi s-a ingrasat putin… Nu am parul foarte mare, saptamana trecuta l-am tuns si e cam mediu la marime.
Transpir mult si d-asta poate mi se ingrasa. Dar poate fii si de la sampon. Voi ce sampon folositi? Eu folosesc Hand&Shoulders Classic Clean, e bun? Sau trebuie sa il schimb?

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu stiu ca samponul sa ingrase parul, cel mai probabil poate da matreata daca nu se potriveste tipului tau de par. daca ai tenul gras, posibil sa fie si asta una din cauze pe langa transpiratie.

| WhiteLife a răspuns:

Încearcă Apivita sau Bioderma Node G, sau după spălare dă-ți pe par cu puțin oțet.

| eminescuhipiot a răspuns:

Foloseste un sampon pentru par gras si evita balsamul sau alte produse gen fixativ, gel. Daca transpiri nu prea ai ce face, decat sa-l speli. Clateste-l cu apa cu lamaie sau cu otet de mere, ajuta putin.