| killllls a întrebat:

Salut mi se tot stange pc si imi arata ca are intre 60-90 Grade prima data am crezut ca e de la praf asa ca l-am curatat. tot se stangea apoi am cumparat pasta de racire ff scumpa si buna tot n-a mers nu stiu ce sa-i mai fac la ventilator help mecrying PS:mi se stange cand ma joc doar cand stau pe internet nu prea se stange

Răspuns Câştigător
| SoRyNeScku a răspuns:

Am avut acceiasi problema, racirea e problema. La mine nu se invartea foarte greu ventilatorul, schimba-ti ventilatorul, asa am rezolvat si eu.

7 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Cand te joci placa video e solicitata mai mult.
Deci presupun ca acolo e buba.
Pasta pentru placa video nu trebuia sa o aplici tu(parerea mea)

| killllls explică (pentru stanly7):

laughing nu eu am pus-o ci varumiu pentru ca le stie bine cu pc.

| Klaudiu214 a răspuns:

Ce e asa greu frate dul la un magazin de reparat pc-uri si aia iti spun exact ce are si ce trebuie facut.laughing

| killllls explică (pentru Klaudiu214):

Eu stau la tara..si ia mult pana ma duc in oras si numa stric benzina

| Klaudiu214 a răspuns (pentru killllls):

Atunci stai cu el asa poate reusesti intr-un final sa ti-l faci.laughing eu ti-am dat un sfat cel mai bun cred eu sa il duci la un magazin de reparat pc-uri sau nu stiu s-ar putea si de la windows sa ai ceva errori

| ToffyNR1 a răspuns:

E posibil ca procesorul sa nu aiba racirea buna, ori e pe duca.Incearca sa reinstalezi windowsul, dar cred ca racirea nu e buna.Pentru ca eu am setat din bios ca temperatura maxima sa fie de 45 de grade.

| Mihayy96 a răspuns:

Cred ca e de la procesor sau sursa, de obicei cand procesorul se supraincalzeste se restarteaza singur, dar nu sunt sigur ca daca procesorul ajunge la grade care chiar nu le suporta se inchide.(Incearca sa te joci cu carcasa unitatii deschise si vezi daca ti se mai inchide). Sau de la sursa daca e pe cale sa se duca...Am doar 2 variante. Sper ca ti-am dat o idee thinking