| lolexzip a întrebat:

Salut, nu stiti cumva cam cat costa sa refac softu la telefon? un nokia5530 xm daca conteaza, mersi

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa platesti.Ai nevoie de programul Nokia Ovi (Ovi, nu Pc Suite) instalat pe calculatorul tau.Il iei de aici http://www.nokia.ro/suport/descarcati-software/nokia-pc-suite/download#74 Apoi te conectezi ce telefonul prin USB si este o optiune reinstalare software. Daca vrei mai multe detalii da mi mesaj privat.

2 răspunsuri:
| Nevermindd a răspuns:

Depinde de service, între 50-100 Lei.
Dar dacă ai garanţie la el, te duci cu telefonul de unde l'ai luat şi îl trimite in service.Dar dureaza mai mult (cam o lună )pe când la un service privat poate dura doar o oră.

| lolexzip explică:

Multumesc pentru raspunsuri!