| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,nu stiu cum scap de durerile de masele,deci in fiecare zi ma doare si aici unde sunt eu nu exista stomatolog sad, ce as putea face? iau ketorol dar degeaba

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tine in gura cateva minute tuica - dar naturala, facuta acasa, cum ar veni, nu din magazine! Si pe langa faptul ca iti amorteste, e si un bun dezinfectant. Dupa care, scuipi tuica afara, daca nu vrei sa te imbeti big grin
Nu glumesc, asta e cel mai bun remediu, fara prosti de medicamente slabe care dureaza o mie de ani pana isi fac efectul, si efectul tine cateva secunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff.eu in doua saptamani multe pastile am mancat si cred ca o sa mai mananc.Soramea de la 200 de km imi spune sa nu mai aiu ketorol, ketanol sau altceva pentru masele pentru ca imi slabeste inima.Mi-a dat asa un remediu natural ca sa imi treaca cat de cat maseaua.pe mine cand ma apuca durerea, ma doare cu gat, amigdale si juma de cap, pana in varful capului si inauntru.Soramea care a trecut prin viata un pic si stie, mi-a zis ca durerea asta e cauzata de curentul de aer care ne apuca din toate partile si mi-a zis sa0mi pun seara spirt in moalele capului si sa frec un pic.Zis si facut, am mai luat o aspirina si...nu zic ca nu ma mai durut, dar a doua zi facand la fel, am observat ca durerea scade in intensitate si azi nu m-a durut deloc.Am evitat statul in curent de aer, si mi-am pus de doua ori pe zi spirt in cap.Incearca sit u, stiu ca e o durere insuportabila, uneori iti vine sa te dai cu capul de pereti. Pune un capacel de la sticla de spirt plin cu spirt in moalele capului si incet dar sigur iti va scoate raceala.

| unprietenaproape a răspuns:

Cere la farmacie sa ti dea macar o fiola de algocalmin fiindca nu se da decat cu reteta, sa l iei atunci cand te doare rau. o sa ti treaca imediat.

| irinuk28 a răspuns:

Buna,incearca Aulin prafuri, care se dizolva in apa.Iti spun din experienta, ca inceteaza durerea foarte repede.
Sper ca te-am ajutat!

| Roliii a răspuns:

Du-te totusi la un stomatolog care sti ca e bun in cel mai apropriat oras

| George8916 a răspuns:

Incearca Profenid de 100 mg. e cel mai puternic, vor sa il interzica.Am testat eu, in 2 minute te lasa durerea.
Dar trebuie sa mergi la stomatolog, nu poti sta asa mult timp.

| JeJeleu a răspuns:

Kolgel sau nu stiu cum se scrie
E pentru copiii foarte mici si din asta e bun
Amorteste zona si o trateaza incet
Si are gust bun
Eu foloseam. dat tot la dentist am ajuns intr-un final
Bafta :*

| Grasshoper a răspuns:

Incearca piafen sau antinevralgic!

| adrianbestboy98 explică (pentru Grasshoper):

Am incercat un antinevarlgic da nu m-a lasat somu si sauna hotelului m-au ajutat foarte mult si un dus fierbinte happy oricum iti multumesc de sfat

| LovelyOne1 a răspuns:

Chiar nu poți ajunge la stomatolog? Nu sta până se agravează situația lăsând totul in seama analgezicelor că o să ramai fără masele.