| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Salut, o sa ma credeti ciudat dar care este faza asta cu "calcarea de picior"? Adica daca cineva te calca pe picior, prieteni, cei din familia ta etc trebuie sa-i calci si tu? Am auzit ca e ghinion, ca iti moare mama etc chestii de genu dar ce inseamna chestia asta? Dau funda!

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acele chestii că îți moare mama e de la grădiniță grupa mare. Dacă te calcă pe picio o fată pe sub masă, e semn că te vrea.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai vazut vreun film din seria "Final Destination"?
exact aia se intampla, doar ca mai vin si zombii, extraterestrii, vampirii, Thanos si toata gasca de Goa'uld si Ori
deci, mai bine iti tai piciorul ala si salvezi lumea

totusi, crede-ma ca stiu ce e aia superstitie cu care ai crescut, eu si in ziua de azi incerc sa evit sa calc pe capace de canal cu 4 gauri

| Yuoia a răspuns:

Doamne, cum puteti voi crede in asa ceva? In mileniul 3! Sau secolul 21 cum va place voua sa spuneti. Si inca ii mai criticati pe strabunicii vostri pentru chestii mai normale. Nu credeti decat in Biserica si vrajitoare. Chestii total opuse dar la fel de toxice.

| Panamax a răspuns:

Omenirea a avansat dpdv tehnologic, dar la alte capitole se afla in Epoca Pietrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superstiții fără baze științifice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povesti puerile nedovedite științific.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Nu am mai auzit de așa ceva până acum. Dar, dacă te analizezi puțin situația, nu are cum să se întâmple ceva rău din cauză că cineva te-a călcat pe picior, iar tu nu l-ai călcat înapoi. Nu îți face griji.

| MrAM a răspuns:

A mai intrebat cineva o chestie stupida aici legate de superstitii, nu cred si nu e oky sa crezi in chestii de genu.

| raresalexe a răspuns:

Buna, e o zicala din popor ca daca te calca cineva pe picior s-ar putea sa ai ghinion, insa sunt doar niste vorbe in vant...