| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut! Pana acum am lucrat pe taxi(am și atestat),dar am luat categoria CE,atestat marfa și card tahograf, dar sunt începător și nu găsesc de munca.Sa ma întorc pe taxi sau sa caut în continuare ceva pe camion? Nu găsesc nimic de munca pe camion din cauza ca sunt începător și m-am descurajat foarte tare...

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Caută în continuare. Sigur găsești, e mare nevoie de șoferi.

| Freya1 a răspuns:

Acuma dacă tot ai lăsat taxi, mai cauta măcar pe undeva de transportat marfa și treptat după ce ai experienta în ceva cât de cât mai mare poate găsești și ce îți dorești.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Eu zic sa te intorci pe taxi ca sa ai un venit. Si in acest timp, cauti pentru camion.
Sunt departe de domeniu. Dar am vazut pe FB ca exista un sofer ce este si ceva la sindicat dar ajuta toti soferii romani din afara. A ajutat si tineri sa se angajeze. Nu mai stiu cum se numeste. Ceva Matei si nu mai stiu cum. Cauta comunitati de soferi de camion si poate dai peste el. Succes!

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

Nu te ddescuraja Alex, fa ceea ce iti place o sa reusesti.

| Peli75 a răspuns:

Eu în locul tău aș sta pe Taxi, și aș căuta în același timp, stai pe Taxi până găsești ceva

| AlexMaftei2001 explică (pentru Peli75):

Am lăsat taxi-ul acum o luna pe baza ca găsesc pe TIR.