| wanted1 a întrebat:

Pentru Sarajevo daca ai pasaport iti mai trebuie viza? Asa am auzit la unele persoane.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Incepe sa fie veche poanta asta, la fiecare a 3a intrebare mai invat pe unul PE CARE NU IL DUCE MINTEA... DELOC, sa caute pe google:

https://www.google.com/search?q=viza+romani+sarajevo
PRIMUL CEL MAI LINK DE SUS
https://www.mae.ro/travel-conditions/3675

"Cetățenii români, posesori ai oricărui tip de pașaport emis de autoritățile române sau a unei cărți de identitate românești sunt exceptați de la necesitatea obținerii vizei pentru șederi de până la 90 de zile într-o perioadă de 180 de zile pe teritoriul acestui stat. Este necesar ca documentul de călătorie utilizat (carte de identitate sau pașaport) să aibă o valabilitate de 3 luni peste perioada declarată de ședere pe teritoriul acestui stat."

deci, nu iti trebuie nici macar pasaport, cartea de identitate e indeajuns binemercic

| mistichypnosis a răspuns:

Buna!
Daca esti cetatean roman si ai carte de identitate/pasaport, eu stiu ca esti scutit de viza daca stai in tara lor cel mult 90 de zile, la o periodata de 180 de zile de ultima calatorie acolo(daca a existat).Asa am citit undeva si oricum nu cred ca ar avea de ce sa iti ceara viza.
Bafta!happy