| blaablaablaaa a întrebat:

Salut, pentru un abonament la biblioteca judeteteana trebuie neaparat buletinul? Adica mi-l pot face daca am doar seria de buletin si CNP-ul?
Funda.

Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

Inteleg ca esti major. Da, trebuie si buletinul, dar si o copie pe care o vei lasa acolo. Bibliotecile judetene mai cer si 2 timbre, sau c/v lor pentru corespondenta in caz ca nu duci cartile la timp. Mai sint si alte cereri in functie de biblioteca.

1 răspuns:
| CristeaAlexandru1982 a răspuns:

Nu orice adult/copil/adolescent are dreptul sa isi faca abonament chiar daca ai sub 14 ani trebuie doar sa duci carnetul de elev