| Paraschiv08 a întrebat:

Salut

Poate sa imi spună și mie cineva cum as putea sa învăț engleză într-un mod rapid și eficient...

Cineva care a trecut prin aceeași situație ca și mine și totuși a reușit sa învețe.

ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Poate Duolingo te ajuta...

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Eu ascultam muzica si cautam versurile. Incercam sa le traduc si de fiecare data auzeam melodia respectiva intelegeam ce se spune (asta pe la 10 ani) dupa aceea am observat cum se formeaza verbele si formele lor vazand diferentele din propozitiile a douo cantece. Si in felul asta am inceput sa traduc tot ce prindeam. Ma uitam si le filme in engleza si intelegeam si la un moment dat. Dupa cateva luni, intelegeam mai bine decat daca imi explica profesoara.

| hmmmm5804 a răspuns:

Eu am invatat Engleza cu ajutorul videoclip-urilor in Engleza, dar si cu ajutorul fratilor mei si cu ajutorul scolii. Desigur, poti invata Engleza si fara sa inveti aceasta limba la scoala. Precum altcineva a zis, poti sa incerci Duolingo. Cel mai greu lucru de invatat o sa fie verbele neregulate.
Oricum, ti-am zis experienta mea, iti urez noroc si tine minte sa incerci sa aflii ce fiecare cuvant pe care nu-l recunosti inseamna.