| Daniel_Dan_1997 a întrebat:

Salut port lentile de contact pentru vedere de 3 zile, prima zi mi le-a pus doctorul a fost perfect, si ieri si astăzi mi le am pus eu si cu lentila dreapta văd puțin în ceață, ce se întâmplă, e posibil să o fi pus invers? Sau nu sa obișnuit ochiu cu ea?, Dar nu stiu de ce prima zi am văzut perfect cu amundoua si acum?
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Edisor27 a răspuns:

Mai mult ca sigur ai pus-o invers. Astfel nu se explica. Este practic IMPOSIBIl ca in 2 zile sa iti creasca dioptriile.

2 răspunsuri:
| Daniel_Dan_1997 explică:

Ai dreptate frate a fost invers mulțumesc

| Mihai_Alex_1984 a răspuns:

Sal Daniel. Verifica codul numeric (daca exista) ce e scris pe lentile cateodata. De ce zic asta? Daca tii lentile pe varful degetelor, ar trebui sa vezi difrele scrise normal, de la stanga la dreapta, daca privesti de sus lentila.
Sper ca a fost de ajutor raspunsul meu.