| Poseidon69 a întrebat:

Salut
Pot sa imi incarc bricheta zippo cu benzina normala? (Benzina de la benzinarie)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum ti-ar incarca-o aia? O bagi in galeată? Foloseste benzina special pentru bricheta. Gasesti la Inmedio.

| RoCkKiD a răspuns:

Poti dar o sa mirosi ca o benzinarie si o sa scoata fum ca o lampa

| ziftode a răspuns:

Benzina NU arde... NOOO SHlT
vaporii de benzina ard, iar benzina se evapora FOARTE, FOARTE REPEDE (asa functioneaza motorul pe benzina)

asa ca nici nu o sa stea lichida prea mult in bricheta, si mai ales, s-ar putea sa ia foc in jurul brichetei daca o tii nemiscata ceva vreme cu benzina in ea

sper sa nu te vad la stiri big grin

| AlexSalling a răspuns:

Nu

| Alynescu22 a răspuns:

Cu motorina omule benzina se evapora

| Mateiu a răspuns:

De putut, poti! De preferat, nu! Iti recomand s-o incarci numai cu gaz original zippo pentru bricheta sau, mai bine, te lasi de fumat!