| Kevinn2000 a întrebat:

Salut. Pot trimite un cv scris de mână? (am facut poza cvului și am decupat)
Dacă nu este ok așa, poate să-mi trimită cineva un link cu un cv unde să îl pot completa?
Prima dată vreau sa stiu daca este ok să îl trimit așa scris de mână.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea se mai obișnuiește să trimiți un cv scris de mână in ziua de azi. Dacă cumva ai și un scris ne citeț, acesta poate fi un motiv în plus să nu ți-l ia în considerare și să îl arunce la coșul de gunoi.

| Kevinn2000 explică (pentru sadrian46):

Am scris frumos, tocmai sa se inteleaga usor, iar poza e foarte clara. happy

| sadrian46 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Și ce faci, îl duci direct, îl trimiți în plic?

| Kevinn2000 explică (pentru sadrian46):

Pe olx, dacă vrei să te angajezi, apeși pe " Trimite CV ", iar tu încarci poza acolo. Eu nu am putut, pentru că formatul nu este corespunzător, nu stiu de ce... Probabil nu se permit pozele facute cu telefonul, cred că trebuie să completez un CV online.

| Werrich a răspuns:

Salut, CV-ul se scrie la calculator, nu de mana.
Europass este cel mai folosit pentru crearea unui CV
https://europa.eu/europass/ro/create-europass-cv

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Nu conteaza ca este scris de mana
nu toti au posibilitati
de a avea un calculator
sau de printare
bafta sa scrii daca te angajezi

| Kevinn2000 explică (pentru LasleaIoan1972):

Am PC, dar n-am chef sa stau sa fac cont pe europass sau alte site uri si ce imi mai cere acolo, ma complic, asa imi e mai usor sa il trimit direct pe asta scris.

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Trimite nu mai sta

| AndrElle a răspuns:

Nu prea, nu cred că primesc de mana. Europass e pentru toți.