| Marius5219 a întrebat:

Prietena mea nu poate sa se conecteze pe Facebook deoarece cei de la Facebook îi cere o poza cu ea pentru a sti exact ca e ea. Prietena mea a incarcat fisierul si l-a trimis de mai multe ori dar de fiecare data i se afiseaza un chenar in care-i scrie ca nu a incarcat niciun fisier si o roaga sa incarce un fisier inainte de a trimite. De ce nu merge sa trimita poza? Sau ce as putea face? As putea cumva sa le trimit un email cu poza si cu toate datele? Precizez ca Facebook-ul nu este înregistrat cu email ci doar cu numarul de telefon.

Răspuns Câştigător
| suiramikkk a răspuns:

Am patit si eu asta si mi-a mers cand am incercat de pe telefonul unui amic.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prietena ta trebuie sa trimita un document oficial: Buletin (carte de identitate) sau Pasaport, care are si poza, ca sa se stie daca contul este al ei si daca are peste 13 ani, cat este legal sa ai cont de FB.

| Allleeexx a răspuns:

Dacă o pune sa confirme identitate, sa faca poza la buletin si sa o trimita.