| THERolf a întrebat:

Salut prieteni, am si eu o problema.Un virus mi-a schimbat parola de la contul de Steam, si parola de la contul de gmail cu, care aveam creat contul Steam. Vrea sa imi schimb rezolv problema cu contul de Gmail, am un email alternativ, problema e ca cei de la Yahoo.ro mi-ai blocat contul respectiv... trebuie sa primesc un email pentru verificarea gmail-ului si nu pot... Ce pot face?
Ma puteti ajuta?
V-as fii profund indatorat!

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Daca aveai Steamul securizat, ia frumos legatura cu ei si da-le un scan dupa buletin/factura pe numele tau ca sa iti schimbi parola. Invata pe viitor sa iti faci setarile si mai ales nu mai pune parole stupide. Cred ca a fost fie un keylogger, fie pur si simplu social engineering. Aveai parole cuvinte de dictionar si erau ambele identice sau mai scurte de 8 carcatere? Ghinion. Uite, ca sa vezi ce inseamna o parola sigura - asta e cam un sfert din parola mea de gmail:Y@7:Z0P>F_-dGMtP[S%l76S.K3,d2:vDeXtf