| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, eu sunt student in Brasov la Academia militara(AFA), astazi mi-a expirat buletinul, si as vrea sa imi iau permisul auto, dar surpriza imi trebuie buletin si viza de flotant. Intrebarea mea e urmatoarea, trebuie sa ma duc in judetul unfe aveam vechiul buletin sa imi fac altul si apoi sa imi fac viza de flotant, sau pot rezolva altfel, va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai doua posibilitati:
-Te duci la SPCLEP de care apartine domiciliul tau, iti faci cartea de identitate si apoi poti sa obtii viza de flotant in Brasov.
-Poti solicita luarea in spatiu, daca ai rude, prieteni sau cunostinte in Brasov si atunci iti vei putea face cartea de identitate in Brasov.
P.S. Ai fost neglijent, puteai sa-ti preschimbi CI cu 180 de zile inainte de expirare si acum aveai CI in regula.