| nashu40 a întrebat:

Salut prieteni!
Mi-am instalat ieri windows 7 si nu primeste sa instalez driverul de la placa de baza (cu sunetul, ide, usb, modem-in fine tot ce tine de el).
Cand bag Cd-ul cu driverele imi da o eroare care suna cam asa : Exception EConvertError in module setup EXE at 000079A0 is not a valid integer value.
Aseara l-am lasat asa, iar astazi cand am deschis calculatorul mi-a dat un mesaj de eroare, ca nu gaseste sau nu recunoaste E. I. O. DLL.
Ce se intampla, nu am instalat windows-ul cum trebuie?
Sau poate driverul vechi nu e bun si pentru windows 7? In cazul asta, unde as putea sa gasesc drivere bune, o adresa ceva?
Va rog sa ma ajutati.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| ILied a răspuns:

Adrese depinde de ce model de laptop/calculator ai. Si nici driverele vechi nu-s bune.