| GPA a întrebat:

Recent am primit 100 € din Italia, de la mama.
Vreau să-i schimb in lei.
Daca merg la un schimb valutar îmi schimba valuta? Sunt minor, credeți că ar exista o cale?
Dar daca sunt însoțit de către un adult sau...?
Trebuie neapărat un părinte?

Răspuns Câştigător
| polk a răspuns:

Daca ai buletin, nu trebuie parinte sau adult. Ti se va cere buletinul la fiecare casa de schimb valutar.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca mergi cu un adult, atunci se poate schimba ori pe buletinul tau, ori pe al lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă un bancomat.

| crybaby220 a răspuns:

Eu am 14 ani si am schimbat bani. Sa ai neaparat buletinul, sau nu ti-i schimba...

| DudasLaszlo a răspuns:

Salut depinde unde mergi eu am schimbat de multe ori bani si sunt la fel minor, am prezentat buletinul si atat.
De aceea spun "depinde" pentru ca un prieten a incercat la o alta agentie si i-au spus ca e minor si nu se poate.