| Draaaaaagos a întrebat:

Salut, recent mi-am schimbat telefonul iar acum nu imi mai pot accesa contul de Facebook. Am avut contul securizat pe vechiul telefon cu 2 factori iar acum cand incerc sa ma loghez imi spune ""in scurt timp vei primi un mesaj cu codul " si nu primesc nimic de cateva ore bune, plus ca nu pot sa dezactivez generatorul de coduri din moment ce nu pot accesa aplicatia Facebook, nici pe pc, nici pe telefon. Are cineva idee cum pot genera acel cod de 6 cifre?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Codul ti se trimite pe acel numar de telefon pe care-l ai inregistrat.
Daca acel numar este cel vechi, atunci acolo-ti trimite.

Intra in contul tau pe pagina web (cu browser), cu adresa ta de e-mail pe care ai registrat-o sau cu numarul tau vechi de telefon, dupa care schimba la setari numarul de telefon la cel nou.
La urmatoarea accesare de pe telefon vei putea intra in contul tau in telefon, iar eventualul cod de confirmare il vei primi tot la numarul nou.

| Draaaaaagos explică (pentru Bula):

Am acelasi numar de telefon, doar am schimbat telefonul si nu primesc acel mesaj pe telefon ca sa ma pot loga, nu am cum sa intru nici de pe pc.

| Bula a răspuns (pentru Draaaaaagos):

Incearca sa intrii cu browserul de pe telefon.

| anonimg a răspuns:

Nu mă pricep la Facebook; stiu doar că tehnologia nu este chiar atât de rapidă cum ne așteptăm noi.
Poate că trebuia să te deloghezi de pe vechiul telefon pentru ca să te poți loga pe noul telefon.
Sau poate ca te va ajuta sa intri in cont de pe un pc.
Sau poate ca trebuie să aștepți mai mult de 6 ore; poate chiar 24 sau mai mult.

| Blastphemy a răspuns:

N-ai cumva și opțiunea trimiterii codului (sau ceva care să te ajute să intrii) prin e-mail?