| MadalinT00 a întrebat:

Salut! Rosul unghiilor fac ca dintii sa se strambe? De ceva timp nu mai port aparant dentar, dar imi rod unghiile fecvent si vreau sa stiu daca este adevarat. Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Buna, nu se stamba de la ros unghii. Gandeste-te cate alimente tari mancam de-a lungul vietii. Dar chiar daca nu iti afecteaza dintii, tot poti sa te lasi de ros unghiile.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Frank51 a răspuns:

După ce scoți aparatul ai contenție pe viață, dacă o porți normal niciun aliment și nicio influență exterioară nu va strâmba dinții.

| existential a răspuns:

Cred ca dentistul iti raspunde cel mai bine la intrebarea asta. Poate ca dintii tai sunt mai sensibili ca ti-ai scos aparatul. Ar trebui sa iti spuna ce restrictii ai, daca ai.

| Monst a răspuns:

Nu!