| Sports a întrebat:

Salut, saptamana aceasta va trebui sa scot o radacina a unei masele care a fost distrusa de carie deoerece o sa-mi dea alta dupa cum a spus stomatologul si nu pot sta cu radacina acolo.Este radacia maselei din stanga sus nu ultima ci penultima, acolo mi-a mai ramas decat radacina crying

Extractia de radacina doare specific ca este in gingie cum o va extragere oare? crying(((

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fără frică, cu o mică incizie se rezolvă.

| BiuL a răspuns:

Mi-a scos si mie radacina la un dinte acum cateva luni ca murise straight face nu doare, esti anesteziat. Se face o gaura in dinte si apoi o scoate cu o penseta gen.

| FastAndFurious a răspuns:

Nici nu simti. Te anesteziaza (injectabilbig grin) si face apoi extractia cu un cleste.
O sa fii putin amortit dupa, buza si falca si cam atat.